SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Äggställ 8012207
*
nr 801 2207
Äggställ
pläter, Harrods, London, ca 1910
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2013
kl 20:45:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/1 21:59:42
1
500 kr
14/1 00:11:19
2
600 kr
14/1 09:37:32
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa harrods london nysilver pläter silver ädelmetall äggställ
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Äggställ
nr 801 2207
Äggställ
pläter, Harrods, London, ca 1910
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/1 21:59:42 | 1 | 500 kr |
14/1 00:11:19 | 2 | 600 kr |
14/1 09:37:32 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa harrods london nysilver pläter silver ädelmetall äggställ
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41